Soner AKTAŞ ®™ █║▌│█│║▌║││█║
Hoşgeldiniz.

sizde sitemizin tüm içeriğinden faydalanmak istiyorsan üye olun veya üye iseniz giriş yapınız iyi forumlar .

Hoşgeldiniz.

sizde sitemizin tüm içeriğinden faydalanmak istiyorsan üye olun veya üye iseniz giriş yapınız iyi forumlar .

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Welcome to the site & Siteye Hoşgeldiniz.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Galeri
LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!! Empty
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 141 kişi 5/14/2011, 14:38 tarihinde online oldu.
En son konular
» Peki bunlari biliyormuydunuz
LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!! Empty7/8/2011, 11:46 tarafından Nymphadora.*

» Benden avatarlar .
LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!! Empty7/8/2011, 11:42 tarafından Nymphadora.*

» TÜM YALANLARA HAYIR!!!!!!
LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!! Empty7/8/2011, 11:20 tarafından Nymphadora.*

» Dünyalar kadar seviliyosun (:
LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!! Empty7/8/2011, 11:04 tarafından Nymphadora.*

» Soner aktas`in youtube sitesindeki özel videolari..
LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!! Empty7/8/2011, 11:03 tarafından Nymphadora.*

» Antalya Manzara Resimleri..
LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!! Empty7/8/2011, 11:00 tarafından Nymphadora.*

» Ben
LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!! Empty7/8/2011, 10:51 tarafından Nymphadora.*

» İTAAT EDENLER GİDECEK BİAT EDENLER GELECEK..!
LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!! Empty12/31/2010, 05:46 tarafından Admin

» Şimdi tanıdınmı beni ?
LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!! Empty12/17/2010, 08:55 tarafından Admin

Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde SoNeR AkTaŞ adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Soner AKTAŞ ®™ █║▌│█│║▌║││█║ adresi saklayın ve paylaşın
Anket
Forum

LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!!

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Kişi sayfası
Rep Gücü :
LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!! Left_bar_bleue1000/1000LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!! Empty_bar_bleue  (1000/1000)

LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!! Empty
MesajKonu: LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!!   LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!! Empty11/22/2010, 05:21

BİR VATANDAŞIMIZIN ABDULLAH GÜL'E VERİLEN ÖDÜLE TEPKİ OLARAK CHATHAM HOUSE KURUMUNA GÖNDERDİĞİ MEKTUP...

Sevgili Dostlar, Biliyorsunuz 9 Kasim günü Ingiltere’nin
...Chatham House adlı kurumu Sn.Abdullah Gul’u “Yılın Devlet Adamı” odulune layik gordu. Benim de fena halde tepem atti. Oturdum ve asagidaki yaziyiyazip Chatham House’un sitesine vecontact@chathamhouse.org.uk adresine gonderdim.
Bu yaziyi ve Turkce tercumesini sizlerle de paylasmak
istiyorum.
Yazi biraz uzun ve oldukca agir ifadeler iceriyor. Lutfen
sonuna kadar sabirla okuyunuz. Dedigim gibi, fena tepem atti zira bir Gul’u dusundum bir de ****** ve Inonu’yu.
Sevgi ve saygilarimla,
Ali VERBAS

Sayın Baylar,Saygıdeğer kurumunuza Türkiye Cumhuriyeti ve Türk vatandaşlarını onurlandırdığınız için teşekkür ediyor ve sizi kutluyorum. 9 Kasım 2010 tarihinde Sn. Abdullah Gül’ü “Yılın Devlet Adamı” seçerek bir nişan ile mükafatlandırdınız. Bu haberi duyduğumda Chatham House kurumunun mutlaka birtakım kriterleri olmalı ve bizim Cumhurbaşkanımız da bu kriterler uygun olmalı ki onu seçmişler diye düşündüm ve bu amaçla web sayfanıza girip biraz araştırma yaptım.Öncelikle, sizlere “Devlet Adamı” tarifini sormakla başlamak istiyorum.Sizce bir “Devlet Adamı” öncelikli ve başat olarak kendi ülkesinin çıkarlarını savunan biri mi olmalıdır yoksa ABD, Avrupa Birliği ve diğer emperyal güçlerin hizmetinde olanlar mıdır ? Sizce Mustafa Kemal ******,Winston Churchill, George Washington, Benjamin Franklin, Mahatma Gandi gibi kendi ülkesinin refahı için çalışanlar mı “Devlet Adamı” idi yoksa başka ülkelere hizmet edenler mi? Sn. Abdullah Gül ve “Devlet Adamı” kavramları birbirinden o kadar farkli ve birbirinden o kadar uzak iki kavram ki, bunları bir araya getirmeniz mümkün değil. Bu iki kavramı bir arada düşündüğümüzde ya biz Türk milleti olarak Sn. Gül’ü tanımıyoruz ya da siz hiç bir şey bilmiyorsunuz. Sn. Gül’ü ele aldığınızda, bir kere onu AKP (kurucu üyesidir) ve Başbakan Sn. Recep Tayyip Erdoğan’dan ve onların politikalarından ayrı olarak düşünemezsiniz. Bu aşamada, şundan eminim ki Chatham House olarak Sn. Gül ve bu ülke için yaptıkları hakkında esaslı bir araştırma yapmışsınızdır. Herşeyden önce, bir“Cumhurbaşkanı” ve bir “Devlet Adamı” olarak Sn. Gül ülkedeki tüm partilere eşit mesafede olmalıdır, değil mi? Gerçekten de eşit mesafede mi, yoksa hükümet tarafından önüne getirilen bütün kanunları ve kararnameleri imzalayan bir AKP noteri mi? Tüm ülke insanlarını kucaklayıp onların refahı için çalışan biri mi yoksa AKP politikalarının bir hizmetkarı mı?“ Sn. Gül, ülkesi ile Orta Doğu ülkelerinin geleneksel bağlarının güçlenmeside, Irak’taki farklı gurupların birleştirilmesinde ve Afganistan ve Pakistan liderlerinin arasındaki tartışmaların sona erdirilmesinde 2009 yılında oynadığı önemli rol”. Bu kriter, bu ödülü Sn. Gül’e vermeniz için size ışık tutmuş. Şimdi 2010 yılı sonundayız ve bölgede gerçekten neler olmuş bir bakalım. Afganistan’daki savaş sona mı erdi, yoksa daha da şiddetlenip Pakistan’a sıçrama eğiliminde mi? Irak’a gelince, işte bu çok hassas ve derin bir konu.Yukarıda bahsettiğim kriterinizin ana fikri Bölge Barışı. Yani, Irak,Afganistan, Pakistan vs. Barışa hizmet etmek, barış için çabalamak, ana konu bu. Öyle de, Amerikan ve Ingiliz birlikleri Irak’ı işgal etmeden once barış gönüllümüz Sn. Gül, ABD Başkanı Bush ve delegasyonu ile Irak’ın işgali için ABD ordusunun, tüm silah ve mühimmatın Türk toprakları üzerinden Irak’a nakledilmesi görüşmelerini yapıyor onlara birtakım vaadlerde bulunuyordu.Allahtan TBMM bu tezkereyi reddetti de ülkemiz savaş dışında kalabildi. Sn. Gül’ün barışçı çabaları sonucunda 2 milyon Irak vatandaşı hayatını kaybetti ama olsun, ülkeye barış ve huzur hakim oldu. Bugün bile ülkede hergün bombalar patlıyor ve yüzlerce insan hayatını kaybediyor. Beni güldürmeyin beyler. Irak’tan bahsetmişken, Sn. Gül’ü bu şerefli ödülünüzle mükafatlandırabilmeniz için ben de size yeni bir kriter ve yeni bir boyut takdim edeyim.Eminim biliyorsunuzdur, yıllardır Türkiye’nin Doğusunda ve Irak’ın KuzeyindeTürk Ordusu ile PKK Terör Örgütü arasında süregelen bir çatışma var ve Türk Silahlı Kuvvetleri zaman zaman Irak sınırını geçip bu teröristleri yok etmek için sınır ötesi operasyonlar yapmakta. Bu ülkemizin büyük acılar çektiği bir sorun ve 1984 yılından bu yana süregelmekte. 100.000 e yakın insanımızı kaybettik ve şunun altını çizmeliyim ki, milletimiz burada terörist bir örgüte karşı bir mücadele etmekte.Bakalım şimdi “Devlet Adamı”mız Sn. Gül neler yapmış? O dönemde Başbakan iken Sn. Gül, 3 Nisan 2003 tarihinde Mr. Collin Powell ile gizli bir anlaşma imzalamış. 9 maddelik bu anlaşmanın bazı maddeleri şöyle:

1. Türk Birlikleri Kuzey Irak’tan derhal geri çekilecek.

2. Bundan böyle Türk Silahlı Kuvvetleri sınır ötesi operasyon yapmayacak

3. PKK’ya karşı yapılacak her türlü operasyonla ilgili olarak ABDyetkililerine haber verilecek ve onların izni alınacak

4. ABD’nin Iran ve diğer Orta Doğu ülkelerine karşı yapacağı asker iharekatlarda yoğun destek verilecek. ABD askerlerinin ve mühimmatın naklinde kolaylıklar sağlanacak, üslerin kullanılmasına izin verilecek ve Türk askerlerinin destek olması sağlanacak. Türk birlikleri ABD ordusunun komutası altına girecek ve Üst Kumanda Heyeti Amerikalılardan oluşacak.

5. Türkiye ülke bütünlüğü politikalarından vaz geçip zaman içersindefederasyona dönüşecek.

Sayın Bayanlar ve Baylar,Şimdi size soruyorum, eğer bu vatana ihanet değilse, sizce vatana ihanet nedir? Size Ingiltereden bir örnek veremiyorum çünkü sizde Cumhurbaşkanlığı sistemi yok, ama diyelim ki, Fransa Başbakanı, bir başka ülke ile böyle gizli bir anlaşma imzalıyor, ve daha sonra bu kişi Cumhurbaşkanı seçiliyor. Lütfen gülmeyin. Daha sonra da bir başka ülke bu kişiyi “Yılın Devlet Adamı” olarak ödüllendiriyor ve bir Ingiliz vatandaşı olarak siz bütün bu olup bitenden haberdar olup olayı izliyorsunuz. Reaksiyonunuz ne olurdu? Lütfen bu soruyu kendinize bir sorun.Bitmedi, tek olay bu da değil. 22 Eylül 2003 tarihinde Dış İşleri Bakanı Ali Babacan ABD ile bir başka anlaşma daha imzaladı. Amerikan ordusu Irak’ın kuzeyine konuşlandırılacak, Türk birlikleri kuzey Irak’tan çekilecek, buna karşılık da ABD Türkiye’ye 8,5 milyar dolar düşük faizli kredi verecek.Sizce de bir ülkenin fiyatı bu kadar ucuz olabilir mi? Sn. Gül, Sn. Tayyip Erdoğan ve AKP. Bunlar bir sacayağıdır ve bunları birbirlerinden farklı telakki edemezsiniz. Bu insanlar sekiz yıldır bu ülkeyi yönetiyorlar. Kurumunuzun başdanışmanı Suzan Sabancı Dinçer Türk medyasını takip ediyordur ve eminim Başbakan Müsteşarı Cüneyt Zapsu’yu hatırlayacaktır. Ne demişti Zapsu 7 Nisan 2006 günü American Enterprise Institute’da yaptığı konuşmada Başbakan Erdoğan için; “Bu adamı delikten aşağı süpürmeyin, ama kullanın”.İşte bu tür “Devlet Adamları”nı “Yılın Devlet Adamı” seçtiği için ChathamHouse’u bir kez daha kutluyorum.Sitenizde Suzan Sabancı Dinçer şöyle demiş: “Sn. Gül bu prestijli ödüle hak kazandığı için gururlu ve mutluyum. Türkiye’ye ve bölgeye istikrar ve refah getirdiği ve ülkede gerçekleştirilen reformları desteklediği ve Avrupa ile tam bir entegrasyon için gösterdiği çabalar Chatham House üyeleri tarafından dikkate alınmıştır”.

Sn. Dinçer reformlardan yani devrimlerden bahsediyor. Türkiye’nin modernleşmesini ve Avrupa ve Batı dünyası ile entegrasyonunu sağlayan devrimler 1920’li yıllarda Mustafa Kemal ****** tarafından gerçekleştirilmişti. Sizin devrim diye nitelendirdiğiniz ve bu insanların ortaya koydukları karşı devrim olup ülkeyi karanlık Ortaçağ’a doğru sürüklemektedir. Şayet modern bir Türkiye’den bahsediyorsanız lütfen mevcut “Birinci Leydimiz”, “İkinci Leydimiz”, kızları ve gelinlerinin kıyafetlerine ve görünümlerine bir bakın. Sonra da 1930’lu yıllarda çekilmiş Mustafa Kemal ****** ve etrafında yer alan hanımefendilerin fotoğraflarına bir bakın ve siz karar verin. 2010’lar mı daha modern bir Türkiye, 1930’lar mı?Siz hiç Sn. Gül’ün veya Sn. Erdoğan’ın eşleriyle ya da kızlarıyla dansettiğini gördünüz mü? Ya da onları bir opera, bir bale, ya da bir tiyatro izlediklerini, veya bir resim ya da heykel ya da herhangi bir sanat sergisi gezdiklerini hiç gören var mı? Şayet onların hoşuna gitmeyecek bir karikatür yayınlarsanız başınıza neler gelir biliyor musunuz? Ha, bu arada unutmadan, Sn. Gül’ün, Sn. Erdoğan’ın ve AKP’nin en önemli düşmanlarından biri kim biliyor musunuz? Dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say.Duyduğum kahkahalarınız mı yoksa kulağım mı yanılıyor?

Bu seçimi yapmanızı sağlayan kriterlerden bir başkası da şöyle ifade edilmiş: “Başkan Gül Türkiye’nin Avrupa Birliğine çapalanması konusunda önemli çabalar sarfetmiştir. Onun liderliği altında Türkiye, sivil demokrasi konusunda aşamalar kaydetmiş ve yapılan politik ve hukuki reformlarla ülke Avrupa standartlarına biraz daha yaklaşmış demokrasi ve insan hakları konusunda önemli adımlar atılmıştır”.Bu sefer de karşımıza ünlü sacayağımız Sn. Gül, Sn. Erdoğan ve AKP ile insan hakları kavramı karşımıza çıkıyor. Breh, breh, breh. Nereden başlasak ki? Ben yine Sn. Suzan Sabancı Dinçer’i yardıma çağırıyorum zira bir Türk vatandaşı olarak bu ülkede neler olup bittiğini en iyi o bilir. Ben anahatları ortaya koyacağım, Sn Dinçer de detayları size aktaracaktır. Örneğin,Silivri’deki Mahkeme Salonu ve Hapisaneden başlayalım mı? İnsan hakları ve aynı tesis içersinde bir mahkeme ve bir cezaevi. Bu cezaevinde Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Ergün Poyraz, Doğu Perinçek gibi kaç gazetecinin,dünyaca ünlü proferörümüz Mehmet Haberal gibi kaç öğretim üyesi ve birçok ülke aydınının iki yıldan bu yana ne ile suçlandıklarını bile bilmeden hapis yattığını hatırlıyor muyuz acaba? Şayet Sn. Suzan Sabancı Dinçer Istanbul’a gelecek olursa onu Silivri’deki duruşmalardan birine götürmekten memnuniyet duyacağım. O zaman görsün bakalım orada nasıl bir komedi, daha doğrusu bir trajedi sergileniyor ve hukuk nasıl katlediliyor.Bu arada, mahkemelerden bahsetmişken, Sn. Gül hakkında Refah Partisinin bir trilyon eski Türk Lirasını zimmetine geçirmesi ile ilgili bir suçlama var.Cumhurbaşkanı olduğu için kendisini yargılıyamıyoruz.Bu ödülün Sn. Gül’e verilmesi konusundaki kararlara katılan tüm mensuplarınızı Istanbul’a davet ediyorum. Gelin, birlikte Üniversite önünde herhangi birşeyi protesto eden öğrencilerin eylemine katılalım, ya da hak arayan işçilerin bir grevine destek olalım. Polisten nasıl bir dayak yiyeceğimizi ve tutuklanacağımızı hep birlikte yaşayalım.Yalnız, gelirken gaz maskelerinizi getirmeyi unutmayın, çünki polisin sıkacağı biber gazı gözlerinizi yakabilir.Şayet şu sıralar çok meşgulseniz, o zaman güzel bir yaz tatili için siz iHaziran 2011’de Istanbul’a bekliyorum. O tarihte Genel Seçimlerimiz yapılacak ve ben sizlere üzerinde “Oyunuzu CHP’ye verin” yazan birer T-Shirt vereceğim. Hep birlikte bu T-Shirtleri giyip Istanbul caddelerinde dolaşmaya çıkıp polisin tesislerinde bizi nasıl ağırlıyacağına şahit olacağız. Şayet canımızı kurtarabilirsek o zaman sizi Çamlıca tepesine götürürüm. Çamlıca tepesi Boğaziçi’ni ve Istanbul’u en güzel seyredebileceğiniz yerlerden biridir. Orada Istanbul Belediyesinin bir de gazinosu var. Bir masaya oturup o muhteşem manzaranın ve gün batımının keyfini çıkarmaya başlarız. Belki de üyelerinizden Dr. Robin Niblett bana dönüp, “Ya Ali,bana bir bardak bira alsana” der. Ben de ona, “kusura bakma Robin ama AKP nin yönettiği tüm ülke çapındaki belediye tesislerinde alkollü içeceklerin satışı yasak” derim.Afedersiniz, insan hakları mı demiştiniz?Şayet bu hükümet size böyle bir yazı gönderdiği ortaya çıkarırsa eminim ki beni de hapse tıkacaklardır. Büyük ihtimalle de Silivri’de olurum. Şayet Suzan Sabancı Dinçer hanımefendi ziyaretime gelirse şeref duyarım. İnsan hakları ve Sn. Gül, ha?

Sayın Baylar ve Bayanlar

Sizlerin şahsi, politik, ideolojik ya da ülke çıkarlarınız sizi böyle bir doğrultuda karar almaya ve böyle bir işi gerçekleştirmeye sürükleyebilir ama koskoca bir ülkeyi böylesine aşağılamaya ve aptal yerine koymaya hiç bir hakkınız bulunmamaktadır. Sn. Gül’e vermiş olduğunuz bu ödül bu ülkenin Mustafa Kemal ******, İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Turan Güneş ve sayısız benzerleri gibi gerçek Devlet Adamlarına yapılmış ağır bir hakarettir.Önümüzdeki yıllarda sizler yine bazı politik şahsiyetlere bu ödülü layık göreceksiniz. Sizden kararlarınızı verirken çok titizlikle davranmanız ıistirham ediyorum. O şahsı ve ülkesini ve içinde bulundukları durumu enine boyuna ve derinlemesine inceleyip araştırın ve o ülke insanlarının hassasiyetlerini de sakın ola göz ardı etmeyin.

En derin saygılarımla,

Ali Verbas

Emekli ve gariban bir Türk vatandaşı

https://soner-aktas.yetkin-forum.com

LÜTFEN OKUYUN....... VE BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIMIZ OLDUĞU İÇİN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...ASLA...!!!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İnsanları ne kadar düşünürsen düşün onların senı o kadar düşünmediğini ögrendim, güven elde etmek için yılların gerektiğini ama yok etmek için saniyelerin yettiğini öğrendim,
» YOK YA Bİ ŞEY OLDUĞU YOK…
» Mutlaka Okuyun...
»  Bu yazıyı ya bağırarak okuyun... Ya da hiç başlamayın!‏
» LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUNUZ VE PAYLAŞINIZ...